Scroll Top
Gra na podstawie książki "Niezwyciężony"
Starward Industries pracuje nad pierwszą grą na podstawie prozy Stanisława Lema
S

tarward Industries to młode studio gamingowe z siedzibą na krakowskim Kazimierzu, za którym stoi jednak doświadczony zespół deweloperów, którzy uczestniczyli w takich produkcjach, jak Wiedźmin, Cyberpunk 2077, Dead Island, Dying Light, Call of Juarez. 19 sierpnia 2020 roku zadebiutowało na parkiecie rynku NewConnect.

Amatorzy wartkiej narracji i narastającego napięcia będą usatysfakcjonowani. Wielbiciele zagadek znajdą je tutaj — wraz z rozwiązaniem.

Ursula K. Le Guin

P

oczątki projektu sięgają 2016 roku, kiedy Marek Markuszewski, obecny prezes Starward Industries, porzucił dobrze płatną posadę w CD Projekt Red, aby zrealizować swoje marzenie, czyli wyprodukować pierwszą grę na podstawie prozy Stanisława Lema. Przez kilka lat poszukiwał inwestorów, którzy uwierzyliby w jego wizję i wreszcie w 2019 roku powołał do życia firmę Starward, która trafiła na rynek New Connect. Wiara czasem czyni cuda i giełda entuzjastycznie przyjęła pomysł przeniesienia prozy Lema w świat wirtualny, wyceniając spółkę na astronomiczną kwotę 250 milionów złotych.

W zeszłym tygodniu Starward uchyliło rąbka tajemnicy i podało do publicznej wiadomości, że podstawą adaptacji będzie książka “Niezwyciężony”, jedna z kultowych pozycji Stanisława Lem z gatunku tzw. hard SF. Powieść opisuje losy załogi statku kosmicznego, która udaje się na planetę Regis celem wyjaśnienia tajemniczego zniknięcia poprzedniej ekspedycji. Gra ma być oparta na silniku Unreal 4, utrzymana w klimatycznej stylistyce retro futurystycznej, z intrygującą warstwą muzyczną. Premiera produkcji jest przewidziana na drugą połowę 2021 roku.

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego