Scroll Top
ul. Narvik 66, 30-437 Kraków, Polska
POLSKA W TECHNOSFERZE PRZYSZŁOŚCI
Konferencja technologiczna

Jak cyfryzacja zmienia nasz świat? Jakie technologie odgrywają najistotniejszą rolę? Czy wszechstronny postęp to bardziej szansa czy zagrożenie dla nas – odbiorców? Zaproszeni eksperci reprezentujący różne generacje i środowiska – naukowcy, praktycy biznesu, eksperci administracji państwowej – nie tylko nakreślą możliwości informatyki kwantowej, sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa, ale rozważą je w kontekście twórczości Stanisława Lema.

Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe “Fiasko”.

Konferencja technologiczna

„Polska w technosferze przyszłości”

Z

okazji obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI) Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) organizuje konferencję we wtorek 25 maja w godz. 10-17 w formule online. „Polska w technosferze przyszłości” to wydarzenie o technologiach informatycznych, które będą tworzyły naszą nadchodzącą rzeczywistość.

Podczas konferencji spróbujemy znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania: Czy lepiej dzisiaj prognozujemy wizję tego świata niż Lem w swoich książkach? Czy będziemy tylko konsumentami tego rozwoju, czy możemy być jego współtwórcami?

Zgodnie z tezą, że „każde inteligentne stworzenie jest ciekawe – i ta ciekawość popycha je do działania, gdy zdarzy się coś niezrozumiałego… ” [Opowieści o pilocie Pirxie] zastanowimy się jakie kolejne obszary zdominuje sztuczna inteligencja i jakie korzyści lub zagrożenia nam przyniesie?

„Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe” [Fiasko], to… nie zbudowaliby komputera kwantowego i nie korzystaliby z nieograniczonych możliwości obliczeniowych informatyki kwantowej.

Kolejne celne spostrzeżenie naszego futurologa mówi, że „każda bez wyjątku nowa technologia ma awers korzyści i zarazem rewers nowych, nieznanych dotychczas bied” [Bomba megabitowa]. Stwierdzenie to idealnie odnosi się do obszaru cyberbezpieczeństwa. Im więcej naszego życia przenosimy do świata cyfrowego, tym ważniejsze staje się przestrzeganie netykiety z jednej strony, a zabezpieczanie się przed atakami ze strony cyberprzestępców z drugiej.

Jeśli chcesz spędzić z nami ten dzień, już dziś zarezerwuj sobie czas i zarejestruj się przez formularz dostępny na stronie https://sdsi.pl/konferencja/#rejestracja. Więcej informacji, w tym program i sylwetki prelegentów, znajdziesz na stronie konferencji https://sdsi.pl/konferencja.

Polecamy śledzenie także domeny głównej – https://sdsi.pl – gdzie znajdują się informacje o innych wydarzeniach organizowanych w ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego