Scroll Top
LEM W GEOMETRII
wojewódzki konkurs matematyczno-literacki

Wojewódzki Konkurs Matematyczno – Literacki „Lem w geometrii”, organizowany przez Szkołę Podstawowa nr 36 im. Juliana Tuwima w Zabrzu, wpisuje się w całoroczne obchody Roku Stanisława Lema swoją tematyką. Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu! Termin oddania prac to 31 października 2021 r.

LEM W GEOMETRII

J

ak najefektywniej zachęcić młodzież do zapoznania się z tekstami znakomitego futurologa i do ich interpretacji? Oczywiście, zaprosić do udziału w konkursie, gdzie czekać będą na laureatów ciekawe nagrody.

Uczestnikami konkursu mogą zostać uczniowie klas VI, VII i VII ze śląskich szkół. Główne zadanie konkursowe polega na przygotowaniu płaskiej pracy plastycznej inspirowanej twórczością Stanisława Lema. Nietypowość zadania polega na konieczność użycia jedynie figur geometrycznych. Czy za pomocą trójkątów, kwadratów, prostokątów, rombów czy trapezów (ale nie tylko!) można pokazać swoje wyobrażenie tekstów autora Bajek robotów? Naszym zdaniem tak! Trzeba tylko przestać myśleć szablonowo i włączyć kreatywność. 

Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 31 października 2021 r. Wszystkie szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz wymagane zgody RODO dostępne są na stronie internetowej: WWW.sp36.zabrze.pl/lem-w-geometrii.

Nauka nie zajmuje się takimi własnościami bytu, do których należy śmieszność. Nauka objaśnia świat, ale pogodzić się z nim może jedynie sztuka.

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego