instytut adama mickiewicza
instytut adama mickiewicza

Narodowa instytucja, której misją jest promocja polskiej kultury za granicą. Zorganizowała blisko 8000 wydarzeń, które obejrzało około 60 milionów widzów na pięciu kontynentach.

wsparcie rozwoju kultury

Instytut Adama Mickiewicza wspiera eksperymentalne i nowatorskie projekty inspirowane polskim dziedzictwem kulturowym, które przyciągają i angażują zagraniczną publiczność. Realizuje i inicjuje działania z obszaru nowych mediów, designu, literatury, filmu, sztuki i muzyki, wzmacniając współpracę między partnerami rodzimymi a zagranicznymi.

portal culture.pl

Prowadzony przez Instytut portal Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie.

PLANOWANE WYDARZENIA

Projekty i wydarzenia, które zostaną zorganizowane pod patronatem Instytutu im. Adama Mickiewicza w ramach obchodów 100 rocznicy urodzin Stanisława Lema

SUMMA TECHNOLOGIAE
Tak jak Św. Tomasz stworzył summę wiedzy średniowiecznego człowieka wiary, tak Stanisław Lem stworzył przewrotną summę człowieka nauki i techniki. Opus magnum Stanisława Lema, które po pięćdziesięciu latach od premiery zostało odkryte przez anglojęzyczny obszar naukowy. Nowe wydanie z okładką Przemka Dębowskiego.
LEM W PRL
Nawet genialnym pisarzem być ciężko, kiedy nie ma na czym pisać... Pełen gorzkiego humoru zapis codziennych przeciwności, absurdów realnego socjalizmu oraz potyczek z biurokracją i cenzurą.
Biografia Lema
Profesor Agnieszka Gajewska, wybitna znawczyni twórczości pisarza, ukazuje Lema w inny sposób niż ten, do którego się przyzwyczailiśmy. Nieznane fakty, nowe interpretacje.