Scroll Top
instytut POLSKA PRZYSZŁOŚCI

Organizacja, która o naukowych innowacjach i nowych technologiach mówi w przystępny sposób. Stara się patrzeć na nie z perspektywy człowieka, a nie w kontekście liczb wyrażających zysk finansowy czy wzrost gospodarczy.

bezpieczne tchnologie

Człowiek w XXI w. otoczony jest technologią, ale nie zawsze wie, jak wykorzystać ją dla swojego dobra. To nasza rola. Stawiamy na edukację w zakresie bezpieczeństwa dzieci w sieci, prywatności, e-administracji, wykorzystania innowacji w samorządach, czy przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. Instytut powstał z myślą o wsparciu obchodów roku Stanisława Lema, przypadającego na jego setną rocznicę urodzin w 2021 roku.

społecznie i edukacyjnie

Śladem Stanisława Lema stawiamy pytanie o miejsce człowieka w dzisiejszym technologicznym świecie. W związku z tym Instytut kładzie największy nacisk na projekty społeczne i edukacyjne, propagujące zarówno nowoczesne technologie cyfrowe, jaki i ich bezpieczne wykorzystanie. Pragniemy stworzyć dogodne warunki dla rozwoju nowoczesnej gospodarki, wyrównującej szanse rozwojowe wszystkich Polaków.

PLANOWANE WYDARZENIA

Projekty i wydarzenia pod patronatem Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema w ramach obchodów Roku Lema