Scroll Top

Organizacja pozarządowa powstała z inicjatywy miłośników polskiej fantastyki naukowej, mająca na celu popularyzację tego gatunku zarówno w kraju, jak i za granicą. W zakres jej działalności wchodzi przede wszystkim promocja polskich twórców – pisarzy, grafików, muzyków, autorów gier wideo, fabularnych i planszowych, jak również aranżacja spotkań z pisarzami oraz ekspertami, mających przybliżać zagadnienia obecne w science fiction.

konkurs literacki

Początki kariery literackiej bywają trudne. Wielu autorom nie udaje się przebić ze swoimi umiejętnościami pisarskimi do świadomości czytelników oraz wydawców. Nawet Stanisław Lem potrzebował pewnej dozy szczęścia, a także właściwych kontaktów, by mógł zostać zauważony i doceniony. Jednym z celów Fundacji w dążeniu do przywrócenia blasku polskiej fantastyce naukowej jest poszukiwanie nieodkrytych talentów, które odpowiednio wspierane rozwiną skrzydła. Dlatego też każdego roku Fundacja organizuje konkurs literacki dla debiutantów piszących w gatunku science fiction, a zwycięskie opowiadania zamieszczane są w corocznej Antologii Polskiej Fantastyki Naukowej.

fantastyka i futurologia

Fundacja prowadzi portal tematyczny, na którym publikowane są felietony dotyczące science fiction w szeroko pojętej kulturze masowej, a także artykuły naukowe i popularnonaukowe poświęcone rozwojowi naukowo-technicznemu.

PLANOWANE WYDARZENIA

Projekty i wydarzenia pod patronatem Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej w ramach obchodów Roku Lema