Scroll Top
MASZYNA DO SPEŁNIANIA ŻYCZEŃ
czyli konkurs komiksowy dla dzieci i młodzieży

MASZYNA DO SPEŁNIANIA ŻYCZEŃ to konkurs dla dzieci i młodzieży na komiks inspirowany twórczością Stanisława Lema, towarzyszący 32. Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier w Łodzi. EC1 Łódź – Miasto Kultury zaprasza do udziału w konkursie na komiks inspirowany opowiadaniem Stanisława Lema pt.: „Wielkie Lanie”.

Ktoś zapukał do domu konstruktora Klapaucjusza, który uchylił drzwi, wystawił głowę na zewnątrz i zobaczył brzuchatą maszynę na czterech krótkich nogach. – Kim jesteś i czego chcesz? – spytał. – Jestem Maszyną Do Spełniania Życzeń, a przysłał mnie do ciebie twój przyjaciel i wielki kolega, Trurl, jako podarek.

KONKURS KOMIKSOWY

W

związku z trwającym rokiem Stanisława Lema, zachęcamy uczestników konkursu do zabawienia się w konstruktora Klapaucjusza i stworzenia komiksu związanego z twórczością pisarza oraz hasłem „Maszyna do spełniania życzeń”. Jako instytucja kultury łącząca w sobie Centrum Komiksu, a także Centrum Nauki i Techniki oraz Planetarium, docenimy prace związane z podróżami międzyplanetarnymi, wizjami przyszłości, obcymi cywilizacjami, robotami, wynalazkami i ogólnie rozumianym postępem technologicznym.

Do konkursu zapraszamy w dwóch kategoriach wiekowych:
a) 10- 14 lat (urodzeni między 01.01.2007 – 31.12.2011)
b) 15-18 lat (urodzeni między 01.01.2003 – 31.12.2006)

Jury wyłoni trzech zwycięzców i trzech wyróżnionych w każdej z dwóch kategorii wiekowych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 2 października 2021 podczas 32. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu 
i Gier w Łodzi, a nadesłane prace zostaną zaprezentowane na 32. MFKiG oraz opublikowane na stronie internetowej związanej z Festiwalem.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – tablety graficzne, vouchery podarunkowe na materiały plastyczne oraz publikacje od partnerów i organizatorów festiwalu.

ZASADY KONKURSU
  • Każdy uczestnik ma prawo do złożenia tylko jednej pracy.
  • Praca konkursowa ma być wykonana samodzielnie, organizator nie przyjmuje prac zbiorowych.
  • Komiks należy przesłać w formie papierowej.
  • Komiks nie może przekraczać 3 jednostronnych, pionowych kartek w formacie A4.
  • Praca nie może być oprawiona.
  • Do pracy należy załączyć kartę zgłoszeniową dostępną do pobrania na stronie: https://komiksfestiwal.com/konkursy/konkurs-dla-dzieci.
  • Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi z dopiskiem „LEM 2021” na adres ul. Tuwima 46, 90-021 Łódź.
  • Termin nadsyłania prac: 31 lipca 2021 (decyduje data stempla pocztowego).

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego