Scroll Top
ŚLADAMI LEMA Z CLIPPGO!
gra miejska w 100-lecie urodzin Stanisława Lema w ramach aplikacji ClippGO!

Stanisław Lem większość swojego życia spędził w Krakowie. To w mieście literatury nad Wisłą napisał swoje największe dzieła: „Solaris”, „Dzienniki gwiazdowe”, czy „Opowieści o pilocie Pirxie”. We wrześniu obchodzimy 100-lecie urodzin Stanisława Lema, najczęściej tłumaczonego polskiego pisarza. Do końca października można wziąć aktywny udział w grze miejskiej inspirowanej postacią i dziełami Lema, w której można wygrać nagrody Roku Lema.

Aplikacja to nie tylko świetny pretekst, by wyjść na spacer i poznać historię, która skrywa się w murach mijanych budynków – każde z tych miejsc to okazja do interakcji z innymi użytkownikami tego nowego medium społecznościowego.

ŚLADAMI LEMA Z CLIPPGO!

T

wórcy aplikacji geolokalizacyjnej ClippGO! zapraszają miłośników pisarza do odwiedzania miejsc, które w Krakowie były mu bliskie. To nie tylko wspaniała, aktywna okazja do zwiedzenia grodu nad Wisłą, ale i szansa na wygranie nagród. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, ruszyć w miasto, odpowiedzieć na pytania, pokazać swój sposób na świętowanie Roku Lema. Spośród najciekawszych clippów jury wybierze zwycięzców. Nagrodami w konkursie jest 5 zestawów zawierających: książki Stanisława Lema wydane przez Wydawnictwo Literackie, zestaw pocztówek wydanych z okazji Roku Lema i książkę-niespodziankę od Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Odkrywanie notatek i zdjęć umieszczonych na wirtualnej mapie Krakowa to zupełnie nowa forma zwiedzania miasta. Jak rozpocząć odkrywanie miejsc Lema? Wystarczy zainstalować ClippGO! na swoim telefonie, by udać się tropem wiadomości opisujących miejsca, w których przebywał Stanisław Lem. Listę adresów konkursowych clippów można poznać poprzez aplikację ClippGO! znajdując się na Rynku Głównym, obok pomnika Adama Mickiewicza w Krakowie.

Uwaga, już wkrótce ClippGO! zaprosi pasjonatów Lema do wspólnej zabawy nie tylko w Krakowie. Lem przecież nie znał granic!

Jak działa ClippGO? Interakcja z innymi użytkownikami aplikacji mobilnej ClippGO! i ich wpisami (tzw. clippami) uzależniona jest od miejsca, w którym się znajdujemy: treści w aplikacji zmieniają się automatycznie z każdym krokiem użytkownika, dzięki geolokalizacji. Inaczej niż w przypadku klasycznych serwisów społecznościowych, w ClippGO! użytkownik publikuje clippy przypisane danemu miejscu widoczne w promieniu 50 metrów, z możliwością komentowania i lajkowania przez kolejne osoby odwiedzające to samo miejsce.

Tu możesz pobrać aplikację: https://clippgo.com

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego