Scroll Top
BAJKI LEGO-ROBOTÓW
konkurs dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych

Zbuduj z klocków świat “Bajek Robotów”! Fundacja ALE Nauczanie zaprasza uczniów klas 4-8 szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie “Bajki LEGO-robotów”. Stwórz z klocków LEGO® swoją ulubioną postać, pochwal się swoim dziełem i zawalcz o zestaw robotyczny LEGO® Education SPIKE Prime.

Najpiękniejszy był jednak pałac monarchów argenckich, podług ujemnej architektury wzniesiony, gdyż budowniczowie nie chcieli stawiać granic ani wzrokowi, ani myśli, i była to budowla urojona, matematyczna, bez stropów, dachów czy ścian.

O KONKURSIE

F

undacja ALE Nauczanie i LEGO® Education zapraszają uczniów klas 4-8 (10-15 lat) do udziału w konkursie Bajki LEGO-robotów!

Czytaliście “Bajki robotów”? Jeśli nie, to przeczytajcie! Poznajcie elektrycerzy, robo-smoki i automaty-księżniczki. Dajcie się wciągnąć w dziwne i wymagające wyobraźni historie. Możecie wygrać jeden z dwóch zestawów LEGO® Education SPIKE™ Prime lub Mini SPIKE™.

Co zrobić, żeby mieć szansę na wygraną?
Wyobraź sobie świat “Bajek Robotów” z klocków LEGO®. Planety i ich mieszkańców. Ich mechaniczne życie i sposoby radzenia sobie z problemami. Nie wszystko jest tam łatwe i oczywiste, nie wszystko można w sposób prosty przełożyć na budowle. Pomyśl o najciekawszych, najbardziej nietypowych i zaskakujących dla Ciebie sytuacjach z książki i zbuduj je z klocków LEGO®. Podziel się z nami tym pomysłem.

Zadanie konkursowe:
1) Zbuduj z klocków LEGO® wybraną postać z “Bajek robotów”.
2) Stwórz scenerię nawiązującą do sceny z książki.
3) Zrób świetne zdjęcie swojej konstrukcji.
4) Wyślij do nas przez formularz konkursowy https://tinyurl.com/lembajki, załącz zdjęcie, dodaj jego tytuł i opis – kto jest bohaterem zdjęcia i której sceny dotyczy Twoja praca (wypełnienie formularza wymaga udziału rodzica – dla niego też mamy kilka zadań).
5) Ciesz się swoim dziełem i w ogóle nie przejmuj się wynikami, ale miej świadomość tego, że masz szansę wygrać świetny zestaw.

Na co będziemy zwracać uwagę przy ocenie prac?
1) Bardzo ważne – dopasowanie pracy do jednej z postaci i sytuacji opisanej przez Stanisława Lema w książce “Bajki Robotów”.
2) Również ważne – kreatywność, oryginalne rozwiązania, walory artystyczne pracy.

Konstruowanie z LEGO® daje olbrzymie możliwości zrealizowania wyobrażonych światów z ich budowlami, pojazdami, zwierzętami i roślinami. A światy stworzone w wyobraźni Stanisława Lema dają wiele możliwości interpretacji. Sprawdź sam!

Może jeden z dwóch zestawów LEGO® Education SPIKE™ Prime, które są główną nagrodą czeka właśnie na Ciebie! A może wyróżnimy Cię małym zestawem klocków Mini SPIKE™? Mamy nadzieję, że niezależnie od nagrody, samo budowanie sprawi Ci radość.

Na Wasze prace czekamy do: 20 października 2021!

Link do strony projektu: https://alenauczanie.edu.pl/rok-lema/

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego