Scroll Top
Z LEMEM NA CO DZIEŃ
spotkanie z Wojciechem Zemkiem, sekretarzem pisarza
Z Lemem na co dzień
Spotkanie z Wojciechem Zemkiem
Prowadzenie: Ewa Stanek-Misiąg
19 października 2021, 18:00
Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Z LEMEM NA CO DZIEŃ

P

oznał Lema od A do Z. Zaczął od książek, skończył na funkcji sekretarza Pisarza polecony przez prof. Jerzego Jarzębskiego, wybitnego lemologa. Przez dekadę zajmował się zarówno sprawami literatury, jak też zaopatrzeniem. Odpowiadał m.in. za regularne dostawy sękaczy.

Czy codzienność domu przy Narvik w Krakowie przełożyła się na jego postrzeganie twórczości Lema? Jakim Lem był chlebodawcą? Czy sprawdzał znajomość swojej twórczości? Czy odnajdywał się w swojej bogatej bibliotece? Kiedy nie można było mu przeszkadzać? Komu chętnie otwierał drzwi, a dla kogo brakowało mu czasu? O czym lubił mówić?

Wojciech Zemek jest polonistą, zajmuje się prawem autorskim, prowadzi serwis www.lem.pl, należy do rady programowej Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o rezerwację miejsc pod numerem: 515 466 669.

Zasady obowiązujące podczas wydarzeń, zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie: http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Z Lemem przez pokolenia”.

Organizator: Krakowskie Forum Kultury
Patronat medialny: Kraków.pl, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego