Scroll Top
LEMOWSKA WIZJA PRZYSZŁOŚCI
konkurs plastyczno-graficzny

Weź udział w konkursie plastyczno-graficznym „Lemowska wizja przyszłości”, organizowanym przez Stowarzyszenie WroSpace i pokaż, jak świętujesz Rok Lema i interpretujesz twórczość jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy! Do 30 września czekamy na projekt Golema, superkomputera przyszłości lub wizję przyszłości przedstawioną w powieściach Stanisława Lema.

Każdy obraz świata zawiera luki, lecz dla tych którzy go utworzyli, są niedostrzegalne. Niewiedza o niewiedzy towarzyszy nieustępliwie poznaniu.

LEMOWSKA WIZJA PRZYSZŁOŚCI

W

tym roku obchodzimy niezwykłą rocznicę – sto lat temu urodził się Stanisław Lem, polski pisarz science-fiction, którego twórczość znana jest na całym świecie. W związku z tym rok 2021 został okrzyknięty Rokiem Lema, aby uczcić jego dokonania na polu fantastyki. Jest to idealna okazja, aby w codziennym biegu, w którym towarzyszy nam technologia, zatrzymać się na chwilę i poddać jej istnienie pewnej refleksji. Żyjemy w przyszłości Stanisława Lema, czy jest tak, jak ją sobie wyobrażał?

Czekamy na Wasze wizje lemowskiego Golema – superkomputera przyszłości. Nadzieja, czy zagrożenie? Dobro, czy zło? To zależy od tego, jak postrzegacie teraźniejszość. Jeśli Golem do Was nie przemawia, przedstawcie swoją wizję przyszłości według Lema. Jesteśmy niezwykle ciekawi waszych prac, interpretacji dzieł tego wybitnego pisarza.

Nagrodą główną w Konkursie jest wydruk pracy konkursowej na gadżetach, m.in. torbie, kubku, czy magnesach. Organizator przyzna maksymalnie 6 głównych nagród, po jednej w każdej kategorii. Pozostałymi nagrodami dla zwycięzców są książki, filmy edukacyjne i zestawy gadżetów, a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy w wersji elektronicznej.

Zgłoszenia trwają do 30.09.2021, wszystkie szczegóły znajdują się na stronie konkursu oraz w regulaminie: https://wrospace.pl/lemowska-wizja-przyszlosci/.
Wyniki konkursu ogłosimy podczas konferencji World Space Week Wrocław 2021.

Projekt współfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu NOWEFIO 2021.
Patronat honorowy dla konkursu przyznała Polska Fundacja Fantastyki Naukowej. Organizatorem działania jest Stowarzyszenie WroSpace, grupa wolontariuszy popularyzujących w Polsce nauki ścisłe, w szczególności technologie kosmiczne i astronomię; twórca wydarzenia jest World Space Week Wrocław.

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego