Scroll Top
LUBIMY CZYTAĆ LEMA
strona poświęcona życiu oraz twórczości Stanisława Lema

Halo, halo, czy są na pokładzie fani Lema, jednego z najbardziej szanowanych myślicieli i pisarzy science fiction minionego stulecia? Rok 2021 poświęcony jest temu znanemu na całym świecie futurologowi, którego prace zostały przetłumaczone na 41 języków i sprzedały się w ponad 27 milionach egzemplarzy! A więc… 3, 2, 1 start!

Jednym z licznych wyrazów międzynarodowego uznania dla twórczości Stanisława Lema było nazwanie jego nazwiskiem odkrytej we wrześniu 1970 roku planetoidy, a także pierwszego zbudowanego w całości w Polsce satelity naukowego.

LUBIMY CZYTAĆ LEMA

W

wyniku współpracy serwisu lubimyczytac.pl oraz KBF wystartowała specjalna strona poświęcona Stanisławowi Lemowi, która w jednym miejscu zbiera informacje o jego życiu i twórczości oraz obchodach Roku Lema. Na lubimyczytacLema.pl czytelnicy znajdą niepublikowane wcześniej materiały, a także rozmowy i artykuły przybliżające sylwetkę twórcy.

Na stronie znajduje się wszystko to, co czytelnik Lema znać powinien. Biogram twórcy, opisy książek, cytaty z jego twórczości (użytkownicy serwisu lubimyczytac.pl dodali ich już blisko 600!) i informacje o nadchodzących premierach książek związanych z twórczością Stanisława Lema, które trafią do księgarń jeszcze w tym roku.

LubimyczytacLema.pl to także szeroki wybór artykułów – w tym cyklicznie pojawiające się teksty o wizjonerstwie Stanisława Lema i współczesnych technologiach, które dekady temu przewidział w swoich książkach. Wśród niepublikowanych wcześniej materiałów znajdzie się list napisany przez Lema do centrali paliwowej w Krakowie, stanowiący przykład jego poczucia humoru i dystansu do każdej (nie tylko PRL-owskiej) rzeczywistości. List zapowiada najnowszą książkę Wojciecha Orlińskiego – autora biografii pisarza – pt. Lem w PRL-u, która ukaże się jesienią nakładem Wydawnictwa Literackiego. Czytelnicy będą mogli także zapoznać się m.in. z tekstami gości międzynarodowej konferencji „Lem Filozoficzny”, czy serią lemowskich popularyzatorskich ciekawostek zaserwowaną przez Jakuba Gomułkę – autora powstającej monografii pod tym tytułem. Nie zabraknie także galerii zdjęć, dzięki której podejrzymy codzienne życie Stanisława Lema, a także harmonogramu wydarzeń odbywających się w ramach Roku Lema.

Każdy czytelnik może wzbogacić stronę, dodając cytat czy opinię o przeczytanej książce jego autorstwa: wystarczy zalogować się do swojego konta na lubimyczytac.pl. Zapraszamy do regularnych odwiedzin – już niebawem ogłosimy konkurs, w którym dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego do wygrania będą pakiety książek autora.

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego