Scroll Top
LEM Z CLIPPGO!
podążamy śladami Stanisława Lema z aplikacją ClippGO!

Zapraszamy do podążania śladami Stanisława Lema w Krakowie w innowacyjny sposób! Dzięki nawiązanej współpracy ze start-upem, aplikacją ClippGO! zachęcamy do odwiedzenia miejsc w grodzie nad Wisłą, w których Lem mieszkał, tworzył. To w Krakowie powstawały „Solaris”, „Dzienniki gwiazdowe”, czy „Opowieści o pilocie Pirxie”.

Aplikacja to nie tylko świetny pretekst, by wyjść na spacer i poznać historię, która skrywa się w murach mijanych budynków – każde z tych miejsc to okazja do interakcji z innymi użytkownikami tego nowego medium społecznościowego.

ŚLADAMI LEMA

R

ok Lema to najlepszy czas, by odkryć historię krakowskich adresów związanych z pisarzem. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację geolokalizacyjną ClippGO! i ruszyć w miasto uliczkami Krakowa.

Odkrywanie notatek i zdjęć umieszczonych na wirtualnej mapie to zupełnie nowa forma zwiedzania miasta. Aplikacja to nie tylko świetny pretekst, by wyjść na spacer i poznać historię, która skrywa się w murach mijanych budynków – każde z tych miejsc to okazja do interakcji z innymi użytkownikami tego nowego medium społecznościowego.

Aby poznać listę adresów Lema, należy odnaleźć wiadomość startową clipp na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Dworcem Głównym PKP w Krakowie. To symboliczny początek krakowskiej części biografii Stanisława Lema. To tutaj pisarz wysiadł z rodziną z repatrianckiego pociągu jadącego ze Lwowa i tutaj zastanawiali się, czy jechać dalej do Wrocławia. Zostali w Krakowie.

Odwiedźcie miejsca Stanisława Lema, a odnajdziecie w nich foto clippy Roku Lema, skomentujcie je, zostawcie własne wiadomości – może selfie? Może minirecenzja ulubionej książki? Może kolejna wskazówka dla innych użytkowników? Opublikowane przez was wiadomości to wasz ślad z uczczenia Roku Lema. Kto wie, może sam Stanisław Lem korzystałby z takiej aplikacji?

W ClippGO! inaczej niż w innych serwisach społecznościowych, treści zmieniają się z każdym krokiem użytkownika. Dzięki temu możecie zostawiać swoje wiadomości w dowolnych miejscach, odkrywać te ukryte przez nas.

Uwaga – we wrześniu niespodzianka! Wspólna akcja ClippGO! z Krakowskim Biurem Festiwalowym – gra miejska w 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema. Szczegóły wkrótce.

Bezpłatną aplikację możecie pobrać ze strony www.clippgo.pl lub bezpośrednio w sklepie Google Play.

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego