Scroll Top
Praga czyta Lema
27 marca rozpoczyna się wydarzenie „Praga czyta Lema”.

27 marca z okazji Roku Lema ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczyna się wydarzenie „Praga czyta Lema”. Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy zaprosił do czytania fragmentów „Bajek robotów” osoby związane z dzielnicą, przedstawicieli instytucji, które mają siedzibę na Pradze i tu aktywnie działają. Do obejrzenia i wysłuchania na FB Urzędu kilkanaście fragmentów w ciekawej, zabawnej, zaskakującej interpretacji z piękną Pragą w tle.

Prawo Lema:
Nikt nic nie czyta; jeśli czyta, nic nie rozumie; jeśli rozumie, natychmiast zapomina
“One Human Minute”

PRAGA CZYTA LEMA

  • Termin: 27 marca 2021
  • Organizator: Urząd Dzielnicy Praga-Północ

„Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta”.
Autorem powyższych słów Stanisław Lem. Pisarz, z którego opiniami, przewidywaniami i diagnozami trudno się nie zgodzić, ale…. jednak udowodnimy, że jest inaczej. Ludzie czytają, niektórzy nawet dużo, a z pewnością cała Praga czyta… Lema!
Oczywiście, odsyłamy do całości utworów Autora. Mamy nadzieję, że prezentowane fragmenty będą inspiracją, okazją do zachwytu nad pięknem i bogactwem języka ojczystego. Przede wszystkim jednak zachętą do czytania w ogóle, a czytania Lema w szczególności. Drodzy Odbiorcy, Czytelnicy, Prażanie, Polacy i Cudzoziemcy – z Ziemi i spoza naszej planety – czytajcie, słuchajcie, podziwiajcie. Korzystajcie z książek tradycyjnych, ale i optonów, lektonów, fantomatonów… czyli z audiobooków, e-booków, których powstanie Mistrz Lem przewidział.

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego