Scroll Top
Voices of the Cosmos. Śladami Stanisława Lema
kosmiczny wieczór w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.
P

ozaziemskie sygnały odbierane przez radioteleskopy, muzyka elektroniczna oraz opowiadanie Stanisława Lema w interpretacji aktora Mariusza Jakusa – to wszystko podczas kosmicznego wieczoru w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.

Voices of the Cosmos. Śladami Stanisława Lema

V

oices of the Cosmos to wyjątkowe trio tworzące muzykę na podstawie pozaziemskich sygnałów. W ich utworach dźwięki odbierane przez radioteleskopy i inne urządzenia radiowe splatają się z instrumentalną elektroniką. Astronomia łączy się z kompozycją. Nauka ze sztuką. Ktoś mógłby napisać, że członkowie zespołu: Rafał Iwański, Wojciech Zięba oraz astronom Sebastian Soberski to „Trzej elektrycerze”. I słusznie, bo właśnie to opowiadanie Stanisława Lema usłyszymy w pierwszej części koncertu. Tekst polskiego mistrza science-fiction w interpretacji Mariusza Jakusa – aktora Teatru Współczesnego w Warszawie, zabrzmi więc w idealnej scenerii – wśród dźwięków kosmosu.

Tekst polskiego mistrza science-fiction w interpretacji Mariusza Jakusa – aktora Teatru Współczesnego w Warszawie, zabrzmi więc w idealnej scenerii – wśród dźwięków kosmosu.

Nowe wydanie “Summy Technologiae” ukaże się w tym roku w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego