Scroll Top
Prekursorzy. Dwadzieścia wizji lepszego świata
unikatowa opowieść przedstawiająca panteon polskich innowatorów

Prekursorzy. Dwadzieścia wizji lepszego świata

U

nikatowa opowieść przedstawiająca panteon polskich innowatorów – dwudziestu kreatorów uniwersalnych wartości społecznych XX wieku, którzy wprowadzili nowe wymiary w rzeczywistość publiczną. Twórcy kultury będący autorami idei o uniwersalnym wymiarze, odkrywcy, działacze, pomysłodawcy wielkich inicjatyw opowiedzą własnymi słowami o swoim prekursorstwie – w kompozycjach fragmentów ich tekstów czytelnik dotrze do istoty innowacyjności.

Fundacja Ośrodka KARTA to niezależna organizacja pozarządowa. Odkrywamy, chronimy i upowszechniamy historię widzianą z perspektywy jednostki w taki sposób, że przeszłość staje się źródłem zrozumienia, buduje wspólnotę obywatelską, wspiera pojednanie. Prowadzimy największe w Polsce archiwum społeczne XX wieku. W ramach działalności wydawniczej publikujemy tylko teksty świadków historii i teksty źródłowe.

Twórcy kultury będący autorami idei o uniwersalnym wymiarze, odkrywcy, działacze, pomysłodawcy wielkich inicjatyw opowiedzą własnymi słowami o swoim prekursorstwie – w kompozycjach fragmentów ich tekstów czytelnik dotrze do istoty innowacyjności.

Nowe wydanie “Summy Technologiae” ukaże się w tym roku w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego