Scroll Top
ZNACZY SIĘ KOSMOS
warsztaty graficzne dla dzieci i studentów w KSIĘGARNI POD GLOBUSEM
F

undacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ i krakowska Księgarnia Pod Globusem świętują Rok Lema serią warsztatów dla dzieci i studentów. Projekt „Znaczy się Kosmos! Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem” będzie odbywał się przy Długiej 1 od września do grudnia.

Wybrane projekty plakatów zostaną wydrukowane i zaprezentowane w przestrzeni miejskiej oraz będą dodawane jako specjalny prezent do książek Stanisława Lema kupionych w Księgarni Pod Globusem.

Znaczy się Kosmos!

Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem
M

łodzi czytelnicy w wieku od 7 do 10 lat zostali zaproszeni do udziału w cyklu warsztatów „Futurologia dla początkujących”. Poprowadzi je Anna Kwiatkowska, a ich celem będzie przybliżenie dzieciom twórczości Stanisława Lema, wybitnego polskiego autora science-fiction. Podczas warsztatów sięgniemy do różnych dziedzin sztuki: malarstwa, literatury, architektury, językoznawstwa. Będziemy korzystać z materiałów i technik plastycznych właściwych dla tych dziedzin, dzięki czemu dzieci będą mogły poszerzyć nie tylko swoją wiedzę, ale także umiejętności w zakresie technik artystycznych.

Pierwsze warsztaty, pod tytułem „Przepis na kosmitę” odbędą się w sobotę 11 września o 12.00.
Wstęp wolny!
Rezerwacja: pr@liberglob.pl

Starszych fanów fantastyki zainteresują warsztaty graficzne z Tomkiem Budzyniem. Uczestnicy warsztatów wybiorą wspólnie jedną książkę Stanisława Lema i będą pracować nad projektami plakatów, inspirując się treścią tego tytułu. Warsztaty odbędą się w trybie weekendowym 18 i 19 oraz 25 i 26 września – każde spotkanie po 3,5 godziny.
Wybrane projekty plakatów zostaną wydrukowane i zaprezentowane w przestrzeni miejskiej oraz będą dodawane jako specjalny prezent do książek Stanisława Lema kupionych w Księgarni Pod Globusem.

Zapraszamy do udziału w warsztatach studentów kierunków graficznych zainteresowanych projektowaniem graficznym i typografią.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres pr@liberglob.pl do 10 września. Zgłoszenie powinno zawierać 3 prace graficzne przygotowane przez zgłaszającą się osobę. Mile widziana znajomość oprogramowania graficznego.
Zgłaszający się powinien mieć status studenta.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Projekt „Znaczy się kosmos! Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem” realizują Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ oraz Księgarnia Pod Globusem. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Nowe wydanie “Summy Technologiae” ukaże się w tym roku w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego