Scroll Top
LEMONIADA 2021
konkurs ze znajomości "Niezwyciężonego"
lemoniada konkurs
O

głasza się wszem i wobec, że w galaktyce zwanej Drogą Mleczną (kosmiczny GPS: Ramię Oriona, Bąbel Lokalny, gwiazda Słońce, planeta Ziemia) odbędzie się Konkurs ze znajomości dzieła „Niezwyciężony” autorstwa człowieka Stanisława Lema (określanego przez Ziemian jako Wielki Mędrzec i Wielki Pisarz).

Powieść „Niezwyciężony”, to klasyka tzw. twardej SF, zapoczątkowanej ponad wiek temu przez Orsona Wellsa jego „Wojną światów”.
Organizatorem Konkursu jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema (oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie)

W Konkursie może wziąć udział każda istota zamieszkująca Wszechświat, która spełni warunki niniejszego Regulaminu. Organizator dopuszcza uczestników z wszechświatów równoległych, lecz nie odpowiada za trudności związane z transportem. Organizator ostrzega (zwłaszcza Damy) przed relatywnie sporym, niestety, wzrostem masy, który towarzyszy podróżom z prędkościami przyświetlnymi – ale i podkreśla, że wtedy czas płynie wolniej, więc uroda pozostaje młodzieńcza!

Lemoniada składa się z sześciu comiesięcznych etapów (styczeń-czerwiec 2021), podczas których zadanych zostanie w sumie 60 pytań, oraz z etapu VII, który odbędzie się po wakacjach 2021.

Od samego początku konkurs wspiera rodzina Stanisława Lema, obecnie Pan Tomasz Lem, fundator najcenniejszej nagrody: kompletu dzieł Mistrza (33 tomy).

Tematem poprzednich Lemoniad były książki: „Bajki robotów” i „Cyberiada”, „Wizja lokalna”, „Głos Pana”, „Kongres futurologiczny”, „Dzienniki gwiazdowe”, „Katar”, „Golem XIV”, „Pokój na Ziemi” oraz „Fiasko”.

Lemonautom z pewnością przydadzą się elementarne (podstawówka, liceum) wiadomości z matematyki, fizyki, biologii, anatomii, logiki i „innych takich”. Z pewnością awantaż nad rywalami może dać bardzo indywidualna cecha człowieka: spostrzegawczość. Życzymy ciekawej zabawy!

Pierwsza nagroda w Konkursie to komplet dzieł Mistrza (33 tomy). Zwycięzca otrzymuje również odlaną z metalu statuetkę przechodnią, czyli strasznie ciężką (złoto?) butelkę Lemoniady, ufundowaną przez wydawnictwo “Prószyński Media”. Kto wygra trzy konkursy czytelnicze (niekoniecznie pod rząd!), ten dostanie statuetkę na zawsze.

Pozostałe nagrody (miejsca 2-10):
– teleskop, przykładowy model: Teleskop Sky-Watcher Synta R-90/900 AZ-3,
– lornetka, przykładowy model: Nikon Aculon 10×50 (A211),
– cenne książki i wielkie czekolady z laskowymi orzechami.

Więcej informacji:
www.ogroddoswiadczen.pl
https://www.instagram.com/ogroddoswiadczen
https://www.facebook.com/ogroddoswiadczenkrakow

Regulamin konkursu: https://www.ogroddoswiadczen.pl/regulamin-konkursu-czytelniczego-1

Pytania konkursowe: https://www.ogroddoswiadczen.pl/konkurs-czytelniczy-pytania-i-uczestnicy-2

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego