Scroll Top
Seria MIT Press
Nowe wydania w języku angielskim 13 książek Lema
W

2020 roku wydawnictwo MIT Press opublikowało sześć książek Stanisława Lema, wśród których znalazły się takie pozycje, jak “Głos Pana”, “Niezwyciężony”, czy “Powrót z gwiazd”. Seria spotkała się z życzliwym przyjęciem zarówno przez czytelników, jak i krytyków literackich. Większość liczących się amerykańskich czasopism zamieściła bardzo przychylne recenzje, w tym “Washington Post”.

Stanislaw Lem wreszcie doczekał się tłumaczeń, na jakie zasługuje jego geniusz
“The Washington Post”
T

o jednak nie koniec doskonałych wiadomości dla wszystkich miłośników Lema. Z okazji 100 letniej rocznicy urodzin MIT Press planuje wydanie kolejnych siedmiu tytułów, które zostaną po raz pierwszy przetłumaczone i dostępne w języku angielskim. Będą to wszystkie wielkie eseje Lema, czyli “Dialogi”, “Fantastyka i futurologia” oraz “Filozofia przypadku”, dwa tomy opowiadań, “Wizja lokalna”, “Prowokacja”. Na liście potencjalnych tłumaczeń znajduje się również tom rozmów z profesorem Beresiem, czyli “Tako rzecze Lema” – naszym zdaniem powinna to być lektura obowiązkowa dla każdego Lemofila.

Nowe wydanie “Summy Technologiae” ukaże się w tym roku w serii Wydawnictwa Literackiego z okładką, zaprojektowaną przez Przemka Dębowskiego