Scroll Top
WIECZÓR Z GWIAZDAMI
obserwacje meteorytów w Niepołomicach

Wyobraź sobie gwiaździste niebo rozświetlane śladami spadających meteorów i malowniczą scenerię zaciemnionego rynku w Niepołomicach, a do tego najlepsze opowiadania Stanisława Lema czytane przez znakomitych lektorów. Cóż może być bardziej nastrojowego?

Nasza planeta będzie się przebijać przez chmurę kosmicznej materii zostawionej przez kometę Swift-Tuttle co na nocnym niebie wywoła zjawisko deszczu meteorów określanych jako rój Perseidów.

WIECZÓR Z GWIAZDAMI

A

by doświadczyć obserwacji nieba wystarczy w dniu 13 sierpnia przybyć na niepołomicki rynek. W ramach kolejnego „Wieczoru z gwiazdami” można będzie obejrzeć w kinie letnim film S-F, wziąć udział w obserwacjach meteorów, gwiazd i planet. Jest to okres maksymalnej aktywności meteorów z roju Perseid, a spodziewane natężenie meteorów może przekroczyć liczbę 120 zjawisk na godzinę. Na wieczornym niebie widoczny będzie Młody Księżyc, a po zmroku przez teleskopy można będzie podziwiać Jowisz, Saturn oraz inne ciała niebieskie.

Rok 2021 jest poświęcony pamięci Stanisława Lema, więc w czasie spotkania na rynku zaplanowano różne aktywności dotyczące tego pisarza zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Będą to: konkurs rysunkowy i warsztaty budowy eko-robotów, budowa modeli satelity „LEM”, zabawa w tworzenie powieści S-F oraz konkurs znajomości twórczości Lema. Można będzie wygrać książki Lema, gogle 3D i inne nagrody. Wstęp WOLNY!

Szczegółowy program imprezy: https://moa.edu.pl/perseidy-2021/

Kup wydanie “Niezwyciężonego” w serii Wydawnictwa Literackiego z okładkami, zaprojektowanymi przez Przemka Dębowskiego